Od prve godine postojanja u Forci smo povremeno organizirali trail treninge, uglavnom u ljetnim mjesecima na Ponikvama i ti treninzi su bili dobro posjećeni o čemu svjedoči i donja slika iz lipnja 2014. godine. No uvijek nam je naglasak bio na cestovnom trčanju i pripremama za polumaratone i maratone, a ovi treninzi su nam bili svojevrstan bijeg od svakodnevne rutine i osvježenje u ljetnim mjesecima. Iz godine u godinu sve je više trail i trekking utrka u Hrvatskoj pa tako sve više Forcašica i Forcaša odlazi na te utrke, a možemo se pohvaliti i s nekoliko odličnih rezultata naših trkačica i trkača. Forcaši su redovito među prvih 5-6 trkača na Traversi, 50 kilometarskoj utrci preko Medvednice od Podsuseda do Zeline. Goran Murić je 2014. pobijedio i postavio tadašnji rekord staze (4:28), a Tomica Kolenko je iste godine slavio na noćnoj zimskoj varijanti poznatijoj kao Blatersa. Sanda Berženji je za sada jedina Forcašica koja se okušala na ultra trailu dužem od 100km i uspješno je završila Dalmacija Ultra Trail (100km) i najdužu utrku na “100 milja Istre”, dok je Jelena Culej svojim izvrsnim nastupom na 67km dugoj utrci na “100 milja Istre” zaslužila poziv u reprezentaciju koja je Hrvatsku predstavljala na Svjetskom prvenstvu u trailu 2017. godine.

10394588_296277593879567_7270230092591098628_n

Zbog tog većeg interesa za trailom među svojim članovima 2018. godine smo odlučili pokrenuti trail grupu koja bi već u travnju počela trenirati za trail utrke, i to redovito tri puta tjedno, kako bi se što kvalitetnije pripremili za utrke, ali i što je najvažnije kako bi uživali na treninzima u okruženju koje najviše vole. Trail sekciju vodi Lovelos Slovinac. Na proljeće 2018. godine organizirali smo i školu trail trčanja koju je uspješno završilo 10-ak polaznika. Oni, zajedno s našim naprednim članovima, nastavljaju s povremenim trail treninzima i u zimskim mjesecima kako bi se pripremili za proljetne trail utrke. U klubu već imamo više od 25 trkačica i trkača prijavljenih za “100 milja Istre”. Kad malo zatopli i dani postanu duži vraćamo se redovitim trail treninzima nekoliko puta tjedno.

ponikve